Wojcieszów (woj. dolnośląskie): rodzinne spotkania z kampanią „Postaw na rodzinę!”

24 sierpnia 2015

Piknik rodzinny, konkurs pięknego czytania i spotkania pod hasłem „Stawiamy na profilaktykę” – to tylko wybrane inicjatywy realizowane przez gminę Wojcieszów w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”. – Taki rodzaj działań profilaktycznych spotkał się z dużym zainteresowaniem rodziców – podkreśla Monika Dekas-Ziemniak, koordynatorka kampanii.

Pod szyldem „Postaw na rodzinę!” zorganizowano spotkania dla rodziców uczniów klas VI i gimnazjum. Przedstawiciele policji opowiedzieli uczestnikom, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom w życiu ich dzieci.
Rodzice i młodzież bawili się wspólnie podczas pikniku rodzinnego. Jak podkreśla Monika Dekas-Ziemniak, był to dzień pełen emocji, wrażeń i zabawy. – Każda klasa miała przydzielone zadania, które uczniowie wykonywali wspólnie z rodzicami. Pokazaliśmy w ten sposób, jak można ciekawie spędzać wolny czas, jak bezpiecznie się bawić oraz ile przyjemności sprawia przygotowywanie zdrowych przekąsek i potraw. Po degustacji przekąsek odbyły się zabawy sportowe, w których udział brali rodzice i dzieci.

W ramach kampanii „Postaw na rodzinę!” promowano także czytelnictwo. Dzieci wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania. – Organizatorzy chcieliby, aby czytanie książek nie kojarzyło się młodym tylko z nudnym obowiązkiem – wyjaśnia Monika Dekas-Ziemniak. – Nie do przecenienia jest także fakt, że to najbliżsi przygotowują razem z dzieckiem wystąpienie konkursowe, a więc rodzina spędza czas razem, budując relację poprzez czytanie i mówienie o literaturze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA