Postaw na rodzinę! – profilaktyka, którą lubią samorządowcy

15 września 2016

PNR-na-strone

Coraz młodsi uczniowie sięgają po alkohol, a niemal połowa dorastających dzieci przyznała, że upiła się w ostatnim miesiącu! Co piąty rodzic nie ma świadomości, że jego dziecko sięga po alkohol. Dzieci niechętnie opowiadają rodzicom o swoich osobistych problemach. Mamie zwierza się co czwarty nastolatek, tacie – mniej niż co dziesiąty! Tylko 29% młodych uważa, że w trudnych chwilach mogą liczyć na ojca.

Tymczasem zdaniem psychologów i pedagogów nic nie chroni dzieci przed sięganiem po alkohol tak skutecznie jak właściwie funkcjonująca rodzina. „Troszczymy się o siebie!” – to hasło najnowszej edycji kampanii „Postaw na rodzinę!”. W materiałach uczymy dobrej komunikacji między rodzicami a dziećmi i  budowania zaufania w rodzinie. Rodzicom podpowiadamy, jak okazywać troskę swoim dzieciom. Uczniów za pomocą gier uczymy, jak rozpoznawać cudze emocje i uczucia – w ten sposób dzieci budują wartościowe relacje w szkole i w rodzinie. To najlepszy sposób, by chronić najmłodszych przed alkoholem!

Ta kampania sprawdza się w setkach gmin w całej Polsce!

Od lat razem z setkami samorządów w całej Polsce  realizujemy kampanię „Postaw na rodzinę!”. Promujemy
solidarność międzypokoleniową, pomagamy budować prawidłowe relacje między rodzicami  i dziećmi oraz zachęcamy do wspólnego spędzania czasu.

Jesteśmy przekonani, że kształtowanie odpowiednich postaw od najmłodszych lat to najlepsza i najskuteczniejsza profilaktyka! Dzieci, które wynoszą z domu właściwe wzorce, są znacznie mniej skłonne do sięgania po używki.

Podczas kilku edycji kampanii zaufała nam co druga gmina w kraju. Samorządowcy chwalą współpracę z Krakowską Akademią Profilaktyki, a imprezy pod hasłem „Postaw na rodzinę!” na stałe wpisały się w kalendarz dorocznych wydarzeń w wielu samorządach.

Samorządy cenią „Postaw na rodzinę!” za:

  • celny i zrozumiały przekaz, który trafia do mieszkańców,
  • promowanie ważnych wartości,
  • unikanie straszenia alkoholem na rzecz budowania właściwych postaw,
  • nakłady dostosowane do potrzeb nawet najmniejszych samorządów,
  • promowanie ich działalności profilaktycznej na stronie internetowej kampanii,
  • uniwersalność materiałów, które można wykorzystać m.in. w szkołach i podczas gminnych imprez,
  • unikanie niepotrzebnych gadżetów, które odwracają uwagę od przekazu kampanii.

Mały wysiłek, duża skuteczność!

Nie wprowadzamy skomplikowanych procedur i regulaminów. Kampania „Postaw na rodzinę!” jest przyjazna i prosta w realizacji. Łatwo dopasować ją do szkolnych programów i inicjatyw profilaktycznych. Przy pomocy materiałów skutecznie wspieramy doskonalenie umiejętności rodzicielskich. Promujemy pozytywny wizerunek rodziny wśród uczniów gimnazjów i podstawówek. To najskuteczniejsza profilaktyka, którą warto zaoferować mieszkańcom gminy!

Nauczyciele: ten projekt sprawdza się w szkołach!

Dystrybucją materiałów może zająć się szkoła. Nauczyciele od lat chwalą „Postaw na rodzinę!” za wartościowe przesłanie, prostotę przekazu i wizualną atrakcyjność. To kampania, która do niczego nie zmusza, nie stwarza sztywnych terminów i kłopotliwych wymogów. Przy pomocy materiałów inspiruje nauczycieli i uczniów do podjęcia rozmowy na ważne tematy.

Wspieranie rodzin ma sens!

Warto realizować działania profilaktyczne, które zyskują przychylność społeczności lokalnych, władz samorządowych, szkół i innych instytucji. Tak jest z kampanią „Postaw na rodzinę!”. Pomagając rodzinom lepiej się poznać, wpisujemy się we wspólną troskę wszystkich odpowiedzialnych ludzi: troskę o rodzinę i jakość wychowania najmłodszego pokolenia!