Sicienko (woj. kujawsko-pomorskie): przedstawienia, konkursy i koncerty z kampanią „Postaw na rodzinę”

16 maja 2018

Gmina Sicienko zorganizowała majowy piknik rodzinny pod hasłem „Integracja wielopokoleniowa jest możliwa i znalezienie czasu na wspólną zabawę nie wymaga wielu wyrzeczeń” z wieloma atrakcjami dla uczestników – niezależnie od ich wieku.

Sicienko-2

Były zabawy i konkursy dla dzieci, atrakcje dla dorosłych, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie, mega klocki, pyszności kulinarne, malowanie twarzy, zabawy z balonami. Dla smakoszy – grochówka. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez młodzież szkolną. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Strzelewie zaprezentowały przedstawienie pt „Smutna ziemia”. Z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie przygotowały spektakl słowno-muzyczny „Kto TY jesteś? Duży czy mały jeśli dbasz o środowisko jesteś wspaniały!”, a uczniowie z Trzemiętowa przedstawienie „Draka Ekonieboraka”. O muzyczne doznania zadbał chór „Kruszynki” ze Szkoły Podstawowej w Kruszynie i dzieci z 34 Drużyny Harcerskiej „Wędrowne Ptaki” ze Szkoły Podstawowej w Samsiecznie.

Sicienko-1

Dorośli widzowie mogli bawić się podczas koncertu zespołu MENAGO z repertuarem disco polo.

Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” i zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Sicienko, Gminny Ośrodek Kultury w Sicienku oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.