Przytyk (woj. mazowieckie): Niedzielne popołudnie pełne radości i zabawy

13 czerwca 2022

Niedziela 12 czerwca, godz. 13.00. Na stadionie sportowym w Przytyku kolorowo i radośnie. Nic dziwnego – tego dnia odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany w ramach akcji „Postaw na Rodzinę!”.

Gospodarze tej imprezy: wójt Gminy Dariusz Wołczyński, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Parafialny Zespół Caritas przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku zadbali o liczne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i dla trochę starszych uczestników festynu. Były więc dmuchane zamki, zjeżdżalnie, konkursy oraz animacje przygotowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Przytyku. Wielką atrakcją tegorocznej imprezy okazały się stoiska rycerskie oraz pokaz sokolnictwa. Dzieci i młodzież zaprezentowały swoje talenty na scenie, hucznie oklaskiwane przez licznych widzów.

Do Przytyka zajechała także liczna grupa rowerzystów, którzy tu właśnie mieli metę swojej wyprawy z cyklu Co za Jazda! Wyruszyli z Radomia i pokonali niemal 50 km malowniczych dróg wśród pól i lasów.

Na wszystkich uczestników festynu czekały także stoiska z ciepłym i pysznym posiłkiem oraz innymi smakołykami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że to był dobry dzień!