Piszczac (woj. lubelskie): w przyszłym roku na pewno też dołączymy do „Postaw na rodzinę!”

8 października 2015

W ramach kampanii zorganizowaliśmy piknik rodzinny, który ze względu na niesprzyjającą aurę odbył  w hali sportowej Gimnazjum w Piszczacu – mówi Aneta Alicja Buczyńska, pełnomocnik Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piszczacu. W organizację imprezy aktywnie zaangażowały się koła gospodyń wiejskich, które przygotowały stoiska warsztatowe ze zdrową żywnością. Szczególnie chętnie korzystali z nich najmłodsi.

Uczestnicy mogli samodzielnie skomponować kanapkę ze zdrowych składników, sałatkę owocową lub warzywną. Dzieci i rodzice smakowali także przygotowanych ciast drożdżowych i naleśników. Panie z kół gospodyń częstowały również wspaniałe, domowe napoje – bez sztucznych ulepszaczy smaku i barwników.

piknik4

W trakcie pikniku świetlica „Jaskółka” przygotowała warsztaty rękodzieła, a Gminna Biblioteka Publiczna kiermasz książki. Przedstawicieli wszystkich pokoleń do zabaw zapraszał animator, który przygotował m.in. konkurencje sportowe. Szkoła Podstawowa w Połoskach przygotowała część artystyczną – teatrzyk i kabaret. Swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowały zespoły ludowe z Piszczaca i Chotyłowa. Miejscowi strażacy uatrakcyjnili piknik pokazem pokazem gaszenia ognia i kursem pierwszej pomocy.

Wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku wręczono pamiątkowe certyfikaty „Nauczyciel przyjazny rodzinie” i „Współtwórca kampanii „ostaw na rodzinę”. Kreacje balonikowe zakończyły rodzinną majówkę w Piszczacu. – W przyszłym roku na pewno ponownie skorzystamy z materiałów Krakowskiej Akademii Profilaktyki i zorganizujemy jeszcze lepszy piknik rodzinny – mówi pani pełnomocnik.

 piknik3