Piekoszów (woj. świętokrzyskie): integracja dzieci i rodziców w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”

21 czerwca 2018

26 maja 2018 r. na terenie Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe (gmina Piekoszów, województwo świętokrzyskie) „V Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami” pod hasłem: „Rodzina na sportowo”. Imprezie towarzyszyła kampania „Postaw na rodzinę!”, w której uczestniczy gmina Piekoszów. – Celem corocznego „Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami” jest podkreślenie integracyjnego charakteru naszej placówki, podsumowanie pracy, wyrównywanie szans uczniów z niepełnosprawnościami oraz pełna integracja dzieci i ich rodzin w naszej szkolnej wspólnocie – informują organizatorzy.

PIEKOSZOW-1

– Na festyn przygotowaliśmy bogatą ofertę programową: występy małych artystów, przedstawienie z okazji Dnia Matki, występ nauczycieli z okazji Dnia Dziecka, bawialnię na świeżym powietrzu, lody, gofry, ciasta, cukierki oraz grill – relacjonują szkolni koordynatorzy. Nauczyciele przygotowali stanowisko malowania twarzy oraz fotobudkę, która umilała czas całym rodzinom. W trakcie festynu dzieci doskonale bawiły się z animatorkami z „Bajkowej Krainy” w Kielcach, odbył się pokaz baniek mydlanych, robienie zwierzaków z balonów, zabawy z chustą oraz tunelem. Uczniowie wraz z rodzicami brali udział w konkursach sportowych. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami, natomiast wszyscy uczniowie ZOPI otrzymali upominki.

PIEKOSZOW-2

Na zakończenie Festynu odbyła się dyskoteka z gwiazdą wieczoru – zespołem „Braters”. -Wszyscy dobrze się bawili i na pewno będą miło wspominać tegoroczny Festyn Rodzinny – zapewniają organizatorzy. – Był to czas budowania i wzmacniania więzi podczas doskonałej zabawy w rodzinnym gronie, wśród serdecznych znajomych i przyjaciół.

PIEKOSZOW-3