Nowy Wiśnicz (woj. małopolskie): mieszkańcy bardzo dobrze przyjęli „Postaw na rodzinę!”

2 marca 2016

W realizację kampanii włączyły się wszystkie szkoły z terenu gminy, parafie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury. Materiały trafiły do szkół, a plakaty rozwieszono w świetlicach, bibliotekach, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz na tablicach ogłoszeniowych – relacjonuje Aneta Mazanek, sekretarz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W ramach kampanii w mieście odbywały się m.in. wywiadówki profilaktyczne oraz konkurs recytatorski i plastyczny w szkole podstawowej pod hasłem „Najlepsza drużyna to moja rodzina” .

DSC_0107 (1)

Na terenie gminy zorganizowano pikniki i festyny rodzinne, m.in. Rodzinny Piknik Parafialny w z licznymi konkursami, zabawami dla dzieci i rodziców. W trakcie pikniku zorganizowano także pokaz sprzętu pożarniczego, przejażdżki konne, konkursy plastyczne i muzyczne. W I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym śladami zabytków, legend i historii udział brały całe rodziny. Najstarszy uczestnik miał 70 lat, najmłodsza uczestniczka nie potrafiła jeszcze chodzić i trasę pokonała w wózku pchanym przez ojca.

DSC_0218

Z kolei podczas rodzinnego turnieju w piłce nożnej uczestnicy zawarli z animatorem kontrakty dotyczące zachowania na boisku i powstrzymania się od używek.

DSC_0050– Kampania ,, Postaw na rodzinę’’ została bardzo dobrze przyjęta przez rodziców, dziadków, dzieci i młodzież. Dlatego zdecydowaliśmy o przystąpieniu do kolejnej edycji. Mam nadzieję, że organizowane w tym roku wydarzenia będą przyciągać coraz więcej mieszkańców oraz angażować dzieci i rodziców w promocję rodziny jako najważniejszej wartości – mówi pani sekretarz.