Lubartów (woj. lubelskie): 400 balonów na pikniku „Postaw na rodzinę”

30 sierpnia 2021

400 balonów, 50 piłek do siatkówki i wiele innych atrakcyjnych upominków otrzymały dzieciaki uczestniczące w pikniku ,,Postaw na rodzinę”, zorganizowanym przez Urząd Miasta Lubartów oraz Lubartowski Ośrodek Kultury.

Z atrakcji na świeżym powietrzu skorzystało wielu mieszkańców miasta i okolicy, reprezentujących wszystkie pokolenia.  Pogoda dopisała i całe rodziny uczestniczyły w grach i zabawach. Wśród najmłodszych powodzeniem cieszyły się zwłaszcza dmuchany plac zabaw, modelowanie  balonów i malowanie twarzy. Rodzice oglądali  występy kapeli Lubartowiacy, orkiestry OSP z Lubartowa, zespołów: Syndrom Beczki oraz Marek Majewski. Podczas pikniku zostały wręczone także krzyże zasługi dla lubartowskich społeczników i krwiodawców.

– Wspaniała frekwencja, idealna pogoda i bardzo dobra atmosfera oraz organizacja pikniku są dobrym prognostykiem, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na pikniku pod nazwą ,,Postaw na rodzinę” – podsumował spotkanie Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.

Współorganizatorami rodzinnego pikniku byli: Stowarzyszenie ,, Odnowa” przy kościele o. Kapucynów, Stowarzyszenie klub Abstynenta ,,Nadzieja”, MKRPA w Lubartowie oraz MOSiR.  Piknik sfinansowany był ze środków   budżetu miasta. Część nagród i upominków ufundowali lubartowscy przedsiębiorcy.