Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie): „Postaw na rodzinę!” to najskuteczniejsza profilaktyka!

19 września 2016

Nasz samorząd ponownie przystąpił do ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”. Od lat stawiamy na rodzinę, bo jesteśmy przekonani, że to najlepsza profilaktyka –  mówi Genowefa Kwoczek, wójt gminy Elbląg. – Aktywnie włączyliśmy się w organizację imprez i przedsięwzięć realizowanych przez gminne placówki oświatowe w ramach tegorocznej XVIII edycji Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Rodzina – tu wszystko się zaczyna” –dodaje pani wójt.

dni-r-zs-nowakowo-3

W pikniku „Rodzina – tu wszystko się zaczyna. Dobrze się rozumiemy” wzięły udział wszystkie pokolenia. Podczas imprezy odbyły się m.in. zawody sportowe dla rodzin, zorganizowano wspólne śpiewy i zabawy.

dni-r-zs-nowakowo-2

Zespół Szkół w Gronowie Górnym zorganizował z kolei festym „W rodzinie siła”. – Przedsięwzięcie miało na celu propagowanie postaw rodzicielskich sprzyjających aktywnemu spędzaniu wolnego czasu w rodzinie oraz ukazanie, jaki wpływ ma rodzina na zachowania i zainteresowania uczniów. Wykorzystano materiały edukacyjne i plakaty kampanii „Postaw na rodzinę!” – informuje pedagog pani Sylwia Guminiak.

dni-r-zs-nowakowo-1