Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie): jesteśmy w „Postaw na rodzinę!”, bo rodzina to drogowskaz!

24 sierpnia 2015

– Po raz kolejny włączyliśmy się w organizację Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”. Tym razem święto przebiegało pod hasłem: „Rodzina drogowskazem życia” – informuje Irena Krystyna Jasińska, inspektor ds. Koordynacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Elbląg. Honorowy patronat nad obchodami Dni Rodziny objęła Genowefa Kwoczek, Wójt Gminy Elbląg.

Szkoła Podstawowa w Węzinie zorganizowała spotkanie rodzinne z wieloma atrakcjami: przedstawieniem w wykonaniu uczniów klas II-III, recytacją, piosenkami i tańcami. Odbyły się konkursy sprawnościowe dla uczniów i rodziców, a wszyscy uczestnicy otrzymali materiały „Postaw na rodzinę!”.

W ramach kampanii zorganizowano także XII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej pn. „Słoneczne Nuty” – spotkanie dzieci z oddziałów i punktów przedszkolnych oraz dzieci w młodszym wieku przedszkolnym wraz z rodzicami. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności artystyczne, występując indywidualnie i grupowo.
Podczas obchodów Dni Rodziny nie zabrakło akcentów sportowych (konkurencja trójboju lekkoatletycznego) oraz atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka – wizyty w kinie, zabaw w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym na Placu Zamkowym w Pasłęku oraz słodkiego poczęstunku.

W Bibliotece w Komorowie Żuławskim odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Rodzina drogowskazem życia”. Celem konkursu było ukazanie za pomocą prac plastycznych rodziny jako jednego z najistotniejszych elementów życia społecznego.

We wsi Myślęcin-Pasieki z inicjatywy Rady Sołeckiej i Sołtysa odbył się Festyn Rodziny. Impreza okazała się doskonałą okazją do zintegrowania społeczności lokalnej ze wsi Myślęcin i Pasieki. Na uczestników czekało wiele atrakcji, odbyły się liczne konkursy z nagrodami.

Z kolei z inicjatywy mieszkańców i przewodniczącej osiedla Krystyny Baran w miejscowości Bielnik Drugi odbył się piknik sportowo-rekreacyjny pod przewodnim hasłem „Postaw na rodzinę!”. Elementem obchodów Dni Rodziny był także festyn rodzinny w Nowakowie, podczas którego dzieci, rodzice i dziadkowie wzięli udział w grach, zabawach i konkursach przygotowanych przez członków Stowarzyszenia Terranova. Smaczne ciasta pieczone przez parafian, a także kiełbaskę z grilla przygotowaną przez Straż Pożarną, można było zakupić za symboliczną złotówkę, z przeznaczeniem na wypoczynek letni dla dzieci.

Także w Szkole Podstawowej w Pilonie rodziny miały swoje święto. W trakcie dni sportu najmłodsze dzieci brały udział w grach i zabawach ruchowych, a uczniowie starszych klas w konkurencjach sportowych. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń zorganizowano wspólne grillowanie i słodki poczęstunek.

mama

 

XII Festiwal Piosenki Przedszkolnej 1

 

100_4149