Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie): Dni Rodziny z kampanią „Postaw na rodzinę!”

4 lipca 2017

– W ramach kolejnej edycji kampanii gmina Elbląg świętowała Dni Rodziny pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” – informuje Irena Krystyna Jasińska, Inspektor ds. Koordynacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Szkole Podstawowej w Węzinie odbył się XIV Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej pn. „Z piosenką przez świat”, w którym wzięły udział przedszkolaki z oddziałów i dwóch punktów przedszkolnych z terenu Gminy Elbląg – w sumie aż 94 dzieci!

Festiwal piosenki przedszkolnej 19.05.2017 -2

W części konkursowej wystąpiło 12 solistów oraz 6 grup przedszkolnych w piosenkach o tematyce dziecięcej. Festiwal umożliwił przybyłym rodzicom wspólne spędzenie czasu ze swoimi pociechami, integrowanie się ze środowiskiem szkolnym jak również oklaskiwanie młodych talentów. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie niespodzianki – podała dyrektor szkoły Krystyna Bohdanowicz.

Uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne kampanii „Postaw na rodzinę!”. – Obecny jest w nich wyraźny przekaz, że mama i tata zawsze są po stronie dzieci, do rodziców można zwrócić się z każdym problemem. Silna więź dzieci i rodziców skutecznie chroni młodych ludzi przed alkoholem i narkotykami. Ważne, by rodzice dbali o relacje i byli na bieżąco z problemami dzieci – podsumowała pani dyrektor.

3. Zdjęcie pamiątkowe - Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki

To nie koniec atrakcji pod hasłem „Postaw na rodzinę!” w gminie Elbląg. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Komorowie Żuławskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego pt. „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” pod patronatem Wójta Gminy Elbląg. Konkurs ogłoszono w związku z obchodami XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, a jego celem było propagowanie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi, kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny oraz pogłębianie świadomości dzieci i młodzieży na temat wartości rodzinnych.

Na konkurs napłynęło 58 prac plastycznych oraz 20 literackich z placówek oświatowych z terenu gminy Elbląg. – Poziom literacki oraz artystyczny wszystkich prac był bardzo wysoki. Uczestnicy konkursów wykazali się pomysłowością, oryginalnością oraz dużą wrażliwością – podkreśla dyrektor Biblioteki Beata Krajewska-Wąsik. Dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu wręczyła Wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, która pogratulowała laureatom osiągnięć oraz zdolności plastycznych i literackich.

2. Wystawa prac konkursowych - Gminny Konkurs Plastyczno-Literacki