Sulęcin (woj. lubuskie): Dzień Dziecka w świetlicach środowiskowych z „Postaw na rodzinę!”

3 lipca 2015

Mamy przygotowały ciasta, tatusiowie pomagali w rozkładaniu namiotów i ustawianiu stołów – uroczystości z okazji Dnia Dziecka, które odbyły się w świetlicach środowiskowych na terenie gminy Sulęcin, były wspaniałą okazją do integracji pokoleń. W ramach kampanii „Postaw na rodzinę!” dla najmłodszych przygotowany gry i zabawy oraz pieczenie kiełbasek.

DSC05403

Rodzinne drużyny zmagały się m.in. w skokach w worku, biegiem z jajkiem na łyżeczce oraz karaoke. Rozrywano także mecze piłki nożnej, a mamy zmierzyły się w konkursach na najlepszą dekorację babeczek. Dla najmłodszych na wzór telewizyjnego show zorganizowano „Mam talent”.  Tatusiowie rywalizowali ze sobą w konkurencji polegającej na przewiezieniu dziecka w taczce.

10

Imprezom towarzyszyły pokazy przygotowane przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Można było obejrzeć wyposażenie samochodów gaśniczych, wypróbować sprzęt do gaszenia i zobaczyć swoją miejscowość z podnośnika wozu strażackiego. Na wszystkich czekały pieczone kiełbaski z ogniska lub grilla. Jak informują organizatorzy, we wszystkich świetlicach festyny organizowane były wspólnie z sołectwami, co w dużej mierze przyczyniło się do integracji środowisk lokalnych.

IMG_6470P1030351