Dla nauczycieli

Być może znasz anegdotę o siedmiolatku, który przekonywał mamę do swoich racji. – Na sto procent jest tak, jak mówię! – twierdził uparcie. Mama zapytała, skąd ta pewność. – Bo moja pani w szkole tak powiedziała! – uciął rozmowę chłopiec. 

Widzisz? Nie encyklopedia, nie argumenty mamy, ale słowa „pani w szkole” to dla dziecka wyznacznik prawdy. Rodzina jest scalonym systemem, jednak dla Twoich uczniów jesteś znaczącą osobą. Możesz wspierać w nich szacunek do wartości rodzinnych i inicjować zdarzenia zacieśniające więzi.

Nie masz czasu na pracochłonne projekty? Chcesz dla swoich uczniów najlepszej profilaktyki? Zachęcamy do poparcia udziału Twojej gminy w kampanii „Postaw na rodzinę!”. To najprostszy projekt profilaktyczny do realizacji w szkołach. Za kampanię zapłaci samorząd. Do Twojej szkoły dotrą gotowe materiały dla uczniów i rodziców.

W naszej kampanii skupiamy się na pozytywnej profilaktyce z ważnym przesłaniem: warto postawić na rodzinę, by ustrzec najmłodsze pokolenie przed podejmowaniem zachowań ryzykownych! Uczymy umiejętności, które chronią młodych przed alkoholem i narkotykami. Taka profilaktyka sprawdza się najlepiej!

Kampania „Postaw na rodzinę!” jest finansowana przez gminy z funduszy na profilaktykę i rozwiązywanie problemów alkoholowych. Samorząd przekazuje materiały zainteresowanym szkołom. Decyzję o udziale podejmują gminne komisje ds. rozwiązywania problemów alkoholowych lub pełnomocnicy wójta/burmistrza/prezydenta. Jeśli szkoła chce przystąpić do akcji, należy zgłosić zapotrzebowanie do właściwej osoby w urzędzie. Można to zrobić wypełniając formularz i przekazując go pełnomocnikowi. Później trzeba pilnować, by gmina złożyła zamówienie i już można cieszyć się udziałem w kampanii!

alt
Dodatkowych informacji udziela Krakowska Akademia Profilaktyki:

tel. 12 635 20 20
mail: info@postawnarodzine.pl

Nasze strony: