Rzgów (woj. łódzkie): „Postaw na rodzinę!” to świetna okazja do wspólnej zabawy

2 grudnia 2014

Rzgów po raz kolejny przystąpił do kampanii „Postaw na rodzinę!”. Wzięły w niej udział szkoły, przedszkola, jednostki kultury, sportu i pomocy społecznej, które otrzymały materiały przygotowane przez Krakowską Akademię Profilaktyki. – Kampania, tak jak i nasza gmina, pokazuje, że rodzina musi być mocnym postumentem. Jeśli rodzice i dzieci poznają się lepiej, to nie będą szukać przygód z alkoholem i narkotykami – mówi Agata Nawrocka, pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Gminny festyn zorganizowany w ramach kampanii był świetną okazją do zabawy dla całych rodzin. Rodzice grali ze swoimi dziećmi w siatkówkę i piłkę nożną. Harcerze rozstawili przed halą sportową namiot, w którym odbywały się konkursy i wspólne śpiewanie. Dla przedszkolaków przygotowano konkurs na najciekawszą fryzurę i umalowaną twarz. Rękodzieło artystyczne zaprezentowały panie z działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury grupy „Zasupłane”. Oprawę muzyczną zagwarantowała trzydziestoosobowa grupa gitarowa, a na scenie pojawili się tancerze ze szkoły podstawowej im. Jana Długosza w Rzgowie i kółko teatralne z gimnazjum im. Kazimierza Jagiellończyka, które wystawiło spektakl pod tytułem „Jaś i Małgosia”.

Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy dla domu dziecka w Porszewicach. Na wsparcie placówki przekazano dochód ze sprzedaży ciast upieczonych przez gimnazjalistów. Za zebraną kwotą zakupiono rowery dla dzieci. Dla najmłodszych gmina zorganizowała także konkurs plastyczny „Moje wymarzone rodzinne wakacje”.