Rzepin (woj. lubuskie): promujemy zdrowy styl życia z „Postaw na rodzinę!”

2 czerwca 2017

W Rzepinie już po raz siódmy odbył się festyn rodzinny w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!”. – Treści, które były przekazywane w ramach tego przedsięwzięcia miały przede wszystkim informować o ważnej roli, jaką powinna spełniać rodzina, aby uchronić dzieci i młodzież przed sięganiem po alkohol, narkotyki czy dopalacze. Dlatego festyn podkreślał znaczenie wspólnej zabawy rodzinnej i wspólnego przeżywania pozytywnych emocji, wzajemnego wspierania się np. podczas konkursów, w których uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Podczas imprezy rozdawane były ulotki, broszury oraz gadżety propagujące hasła i informacje profilaktyczne dotyczące przedmiotowej kampanii, a także uzależnień – podkreśla Ewa Sierant-Lipnicka, pełnomocnik burmistrza ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

Ponieważ ideą festynu była promocja zdrowego stylu życia bez alkoholu, na terenie imprezy obowiązywał zakaz sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych. Aby przekonać się, że warto być trzeźwym, uczestnicy mogli założyć alkogogle. Dzięki nim przekonali się, jak negatywnie wpływa alkohol na koordynację i sprawność ruchową.

3534_DSC_0041

 

Nie zabrakło bezpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Mogli wziąć udział w różnych zabawach ruchowych i tanecznych, konkurencjach sportowych, samodzielnie puszczać bańki oraz pomalować twarz w fantazyjny sposób. Organizatorzy zachęcali do wspólnej zabawy dzieci i rodziców, przypominając dorosłym: „Nie rezygnuj ze wspólnego spędzania czasu z dzieckiem. Nic nie jest ważniejsze od bycia razem!”.

Źródło: www.rzepin.pl