Rydułtowy, województwo śląskie: XII Bieg Zakochanych – „Postaw na Rodzinę!”

18 września 2023

Po raz dwunasty wystartował w Rydułtowach Bieg Zakochanych, w którym wzięło udział kilkadziesiąt par oraz rodzin z dziećmi. By bieg został zaliczony, należy wbiec na metę wspólnie z „druga połówką” lub/ i pociechami, trzymając się za ręce. Można sobie wyobrazić, ile radości było zarówno na starcie, jak i na mecie! Niektórzy uczestnicy przebrali się w zabawne stroje, które budziły wiele radości i zainteresowania.

Sportowa impreza, która miała miejsce 15 września, odbyła się w ramach akcji „Postaw na Rodzinę”. Jak podkreślił burmistrz Marcin Połomski, który wraz z żoną po raz dziesiąty bierze udział w Biegu: rodzina jest najważniejsza i chcemy ją promować. Dlatego właśnie tak istotne jest nie tylko dotarcie do mety, ale przede wszystkim sam udział w wydarzeniu, radość ze wspólnie spędzonego czasu, tworzenie wspomnień, które zapiszą się w pamięci na całe życie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, były również nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika Biegu, dla najzabawniej przebranej pary. Organizatorom gratulujemy pomysłu, a uczestnikom życzymy, by za rok było ich jeszcze więcej!