Ostrów Wielkopolski (woj. wielkopolskie): miasto przyjazne rodzinie

22 października 2014

Ostrów Wielkopolski od wielu lat uczestniczy w kampanii „Postaw na rodzinę!”. Miasto otrzymało właśnie od Krakowskiej Akademii Profilaktyki certyfikat „Samorząd Przyjazny Rodzinie”. 

– Celem kampanii jest przede wszystkim wspieranie pozytywnego obrazu rodziny, bo to naprawdę skuteczny sposób chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami. W tegorocznej edycji „Postaw na rodzinę!” organizatorzy przekonują, że wystarczy kilkanaście minut dziennie, by być na bieżąco ze sprawami i problemami dziecka. Trzeba tylko umieć rozmawiaćprzekonuje Anna Betka, kierownik Biura ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Materiały kampanii wykorzystano podczas wizyty w Ostrowie Anny Komorowskiej, małżonki prezydenta RP, a także w trakcie tegorocznego Festynu Żegnamy Lato na Rok. Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” przygotowało na tę okazję zestaw rodzinnych gier i zabaw pod hasłem „Poziomkowy Ogród”.

– „Poziomkowy Ogród” to jeden z elementów ogólnopolskiej kampanii „Postaw na Rodzinę”, której uczestnikiem jest nasze miasto. Organizowane tam imprezy skierowano głownie do rodzin. Naszym celem było, by dzieci z rodzicami mogły wspólnie spędzić czas na zabawie. Mieszkańcy miasta bardzo chętnie biorą w niej udział, o czym świadczy duża frekwencja ostrowskich rodzin – opowiada Marlena Maląg, zastępca prezydenta Ostrowa. Jak podkreślają władze miasta, certyfikat przyznany przez Krakowską Akademię Profilaktyki to dowód na to, że działania na rzecz rodziny podejmowane w Ostrowie Wielkopolskim zostały zauważone i docenione przez ekspertów z tej dziedziny.