Mielec (woj. podkarpackie): Energia i radość – czyli Dni Seniora!

20 września 2022

Już po raz piąty mieleccy Seniorzy zawładnęli przez weekend miastem, by wspólnie z mieszkańcami bawić się, słuchać muzyki, zaprezentować swoje talenty, a przede wszystkim pokazać, że w wieku dojrzałym można czerpać z życia wiele radości.

Imprezę zorganizowały Mielecka Rada Seniorów, Mielecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, przy wsparciu Gminy Miejskiej Mielec, w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę!”.

Atrakcji było mnóstwo: przede wszystkim wspaniały przemarsz uczestników ulicami Starego Miasta, zawody sportowe, występy artystyczne, podczas których widzowie mieli okazję poznać niezwykle aktywnych i kochających życie seniorów, zrzeszonych w licznych Klubach Seniora. Były także pogadanki o zdrowiu i bezpieczeństwie, prezentacja filmu „Co słychać u Seniorów z Mielca”, uroczyste sadzenie drzewka na Rynku Starego Miasta, akcja „Zaadoptuj Zwierzaka”. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie!

Wielką atrakcją wieczoru był występ Alicja Majewskiej, wraz z Włodzimierzem Korczem oraz Warszawskim Kwartetem Smyczkowym, podczas którego artyści wykonali utwory znane i lubiane przez kilka pokoleń polskich melomanów.

Dni Seniora zakończyła wspólna zabawa taneczna na Rynku, która trwała długo po zapadnięciu zmroku. Organizatorom i Uczestnikom gratulujemy wspaniałej zabawy, dzięki której mielczanie mogli dostrzec i docenić rolę Seniorów w życiu ich Miasta.