Jasło (woj. podkarpackie): Rodzina Razem!

6 czerwca 2022

1 czerwca w Jaśle – w Międzynarodowy Dzień Dziecka – w ramach kampanii „Postaw na Rodzinę!” odbył się piknik profilaktyczny pod hasłem „Jedz zdrowo, bądź aktywny sportowo”. Przyciągnął tłumy, wśród których najwięcej było dzieci, ale dopisali też dorośli, seniorzy i młodzież.

Ogródek jordanowski w Jaśle stał się przestrzenią wesołej zabawy. Urząd Miasta w Jaśle, główny organizator imprezy, postarał się, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie: w namiocie profilaktycznym Miasto Jasło we współpracy ze Strażą Miejską przygotowało materiały profilaktyczno-edukacyjne promujące więzi rodzinne tj. broszurki dla dzieci i młodzieży, ulotki dla rodziców a także gadżety promujące kampanię „Postaw na rodzinę” (baloniki, notes zdrapywanka „Grafi” oraz woreczki na sznurkach do kolorowania). Straż Miejska zagwarantowała sporo atrakcji, m.in. kolorowanki, grę planszową „Zostań mistrzem bezpieczeństwa” oraz możliwość zabawy w „autochodzikach”. Miejska Biblioteka Publiczna utworzyła kącik z książką, gdzie najmłodsi mogli odpocząć i wyciszyć się. Dzieci oblegały stoisko Jasielskiego Domu Kultury oferujące malowanie twarzy oraz duże klocki do układania. Lasy Państwowe utworzyły miejsce do gier i zabaw o tematyce leśnej eksponujące zwierzęta i rośliny.

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku. Ten radosny czas z pewnością pozostanie w ich pamięci. A nagrodą dla Organizatorów jest – jak sami o tym mówią – satysfakcja z wielkiego zainteresowania, jakim cieszyło się to wydarzenie u mieszkańców miasta.