Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie): „Postaw na rodzinę!” to najskuteczniejsza profilaktyka!

14 lipca 2014

Szkoła Podstawowa w Węzinie (gmina Elbląg) aktywnie włączyła się w kampanię „Postaw na rodzinę” – informuje Krystyna Bohdanowicz, dyrektorka placówki. 21 maja odbył się XI Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej  „Muzyczna karuzela”, który był doskonałą okazją do wspólnej zabawy dzieci z przedszkoli na terenie gminy oraz ich rodziców.  29 maja zorganizowano z kolei Dzień Mamy i Taty, któremu przyświecało hasło: „Rodzina fundamentem życia społecznego”.
Podczas Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zorganizowano konkurs, w którym udział wzięło 21 solistów reprezentujących osiem grup przedszkolnych. Następnie uczniowie poszczególnych szkół pojawili się na scenie w występach grupowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. W przerwie dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek.

XI Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej - Uczestnicy Festiwalu

Podczas rodzinnego spotkania z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie klas I-III zaprezentowali się w inscenizacji „Calineczki”. Były wiersze, piosenki i układy taneczne. Mamom i tatom przekazano upominki wykonane przez dzieci oraz ulotki dotyczące kampanii „Postaw na rodzinę”. Rodzice dopisali bardzo licznie, a spotkanie było szansą na spędzenie czasu razem z pociechami w myśl hasła kampanii: „Rodzina – razem łatwiej rozwiązywać problemy”. – Pozytywny wizerunek rodziny wśród uczniów to najskuteczniejsza profilaktyka – podkreślali uczestnicy.

Dzień Mamy i taty-Śpiewająca Rodzina

Z kolei 5 czerwca uczniowie klas O-VI Szkoły Podstawowej w Węzinie wraz z opiekunami i nauczycielami aktywnie spędzili czas w ramach radosnego Dnia Dziecka w Rodzinnym Parku Rozrywki w Nowej Holandii.

Dzień Dziecka - Nowa Holandia 1