Elbląg (woj. warmińsko-mazurskie): materiały „Postaw na rodzinę!” są bardzo ciekawe i przydatne w pracy!

31 stycznia 2014

4Uśmiech, wzruszenie i radość towarzyszyły uczestnikom obchodów Dni Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Pilonie, które odbyły się pod hasłem „Postaw na rodzinę!”. – Takie rodzinne spotkania łączą pokolenia i uczą, jakie wartości w życiu są naprawdę ważne – podkreśla Irena Krystyna Jasińska, inspektor ds. koordynacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w gminie Elbląg.

Uczniowie klas 0 ─ III SP w Pilonie pod kierunkiem swoich wychowawców – Beaty Narloch, Mirosławy Bachanek i Hanny Milewskiej oraz pedagoga szkolnego Bogumiły Gustołek – przygotowali część artystyczną. Odświętnie ubrani uczniowie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, w których przekazali drogim Seniorom podziękowania za ich serce, miłość, cierpliwość, dobroć i ciepły uśmiech. – Niejednej babuni zakręciła się łezka w oku ze wzruszenia… Po występie składaliśmy życzenia, wręczaliśmy kwiaty oraz własnoręcznie wykonane upominki – relacjonują wychowawcy. Na wszystkich uczestników uroczystości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

1SP w Pilonie jest jedną z wielu instytucji z gminy Elbląg zaangażowanych w realizację „Postaw na rodzinę!”. Samorząd uczestniczy w niej od 2010 roku. – Materiały zostały rozdysponowane pomiędzy szkoły, gminny ośrodek kultury i świetlice. Otrzymuję sygnały, że informacje zawarte w ulotkach są bardzo ciekawe i przydatne w pracy. Będziemy na bieżąco informować o realizacji kampanii w naszej gminie – zapowiada Irena Krystyna Jasińska.

 

 

8