Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy (woj. mazowieckie): zima z „Postaw na rodzinę!”

10 lutego 2015

Każdego roku organizujemy kilkanaście festynów, pikników rodzinnych i zajęć literacko-plastycznych, a wszystko to w ramach kampanii „Postaw na rodzinę!” – wylicza Beata Humięcka, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Rembertów Miasta Stołecznego Warszawy.

Materiały przygotowane przez Krakowską Akademię Profilaktyki wykorzystano podczas wigilii klasowych w szkole podstawowej nr 217, jasełek w Ośrodku Pomocy Społecznej i Domu Dziennego Pobytu oraz imprez z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ramach kampanii odbył się niedzielny spacer szlakiem legend warszawskich oraz konkurs „Moja rodzina” dla uczniów klas 0-3. Przedszkole nr 243 zorganizowało spotkania międzypokoleniowe z okazji Dnia Babci i Dziadka, integracyjne festyny rodzinne oraz konkursy plastyczne. Na wszystkich nagrodach widnieje logo kampanii, a informacje o związanych z nią wydarzeniach pojawiają się w lokalnej gazecie.

– Kampania „Postaw na rodzinę!” promuje pozytywną profilaktykę, bez pouczania i moralizatorstwa, za to z odwołaniem do najważniejszej wartości w życiu każdego z nas – rodziny. Służy również pomocą w dialogu z rodzicami i przedstawia istotne informacje o roli rodziny i odpowiedzialnego rodzicielstwa w profilaktyce zachowań ryzykownych – podkreśla pani Humięcka.