Dzielnica Rembertów m.st. Warszawy: otrzymaliśmy certyfikat „Samorząd Przyjazny Rodzinie”

9 maja 2019

Dzielnica Rembertów m. st. Warszawy otrzymała Certyfikat „Samorząd Przyjazny Rodzinie” potwierdzający aktywne zaangażowanie w ogólnopolską kampanię „Postaw na rodzinę!” 2018. Certyfikaty trafiły do samorządów w całej Polsce, które aktywnie uczestniczą w kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Rembertowa, „Postaw na rodzinę” jest realizowana przez dzielnicę od kilku lat. – Proponuje pozytywną profilaktykę, bez pouczania i moralizatorstwa, za to z odwołaniem do najważniejszej wartości w życiu każdego z nas: rodziny. Treści  kampanii oparte są na strategii rozwijania umiejętności wychowawczych, jednej z najskuteczniejszych. Według specjalistów nie ma lepszego sposobu na skuteczną profilaktykę niż inwestowanie w relacje rodzinne – czytamy na stronie Dzielnicy Rembertów.

Kampania cieszy się dużym powodzeniem, a w jej realizacji biorą udział wszystkie rembertowskie instytucje: szkoły, przedszkola, domy kultury, biblioteki, Ośrodek Pomocy Społecznej, Punkt Informacyjno–Konsultacyjny, rady osiedli i parafie. W 2018 r. podjęto szereg przedsięwzięć skierowanych do rodzin: pikniki, warsztaty umiejętności wychowawczych, warsztaty muzyczno-plastyczne, zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci.

Przekaz kampanii trafił m.in. do szkół. – Promowaliśmy przesłanie kampanii poprzez nadruk jej hasła na nagrodach w konkursach rodzinnych oraz roll-upach i banerach. Materiały są udostępniane podczas dzielnicowych, szkolnych, osiedlowych imprez rodzinnych. Idea kampanii promowana jest w gazecie lokalnej – informują organizatorzy.