Baczyn (woj. małopolskie): Piknik Rodzinny: artystycznie, wesoło i radośnie!

8 czerwca 2022

Popołudniową porą w niedzielę 5 czerwca, plac przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baczynie zgromadził liczną publiczność. A wszystko to z okazji Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Postaw na Rodzinę!” z inicjatywy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Teresy Gaury, Rady Rodziców oraz sołtys Katarzyny Horzynek.

Atrakcji było co niemiara. Wszystkich zachwyciły występy młodych artystów z przedszkola i klas początkowych szkoły podstawowej, którzy przedstawili „Bajkę z życzeniami dla mamy i taty” oraz „Baśń o śpiącej królewnie”, a swój występ zwieńczyli uroczystym polonezem. Uczniowie starszych klas także zaprezentowali program artystyczny, a wszyscy mogli podziwiać wielość i różnorodność pasji uzdolnionej młodzieży podczas pokazu szkolnych talentów.

Nie zabrakło też zajęć integracyjnych dla dzieci i rodziców: wszyscy mogli zatańczyć w rytm zumby oraz wziąć udział w konkursie „Kocham Cię, Polsko”, podczas którego dzieci rywalizowały z rodzicami. Wśród innych atrakcji znalazły się malowanie twarzy, plecenie warkoczyków czy zmywalne tatuaże. Dorośli mogli wybrać coś z oferty targu kwiatowego oraz zakupić pyszne wyroby pszczelarskie. Takiego popołudnia z pewnością nie da się szybko zapomnieć!