Wołów (woj. dolnośląskie): kampania w szkole w Mojęcicach
17 czerwca 2011
1 czerwca w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Mojęcicach odbyło się ogólnoszkolne spotkanie integracyjno – profilaktyczne pod hasłem „Postaw na rodzinę!”, które przeprowadzone było w ramach realizacji programu profilaktycznego i wychowawczego szkoły.
W II semestrze w szkole realizowana była ogólnopolska kampania profilaktyczna „Postaw na rodzinę!”. W ramach tej akcji przeprowadzono, z wykorzystaniem materiałów kampanii , szereg warsztatów, pogadanek z uczniami w klasach z pedagogiem, pielęgniarką szkolną, wychowawcami, nauczycielami. Wykonano wraz z uczniami gazetki informacyjne, a także galerie prac na korytarzach szkolnych. Zamieszczono informacje o realizacji programu na stronie www szkoły. Uczniowie i rodzice brali udział w konkursach indywidualnych.
Członkowie społeczności szkolnej – nauczyciele, pracownicy i uczniowie podejmowali starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczyli się jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko, zachęcali ludzi, zwłaszcza rodziców do podjęcia podobnych starań. Stąd idea szkoły organizacji ogólnoszkolnego spotkania pod hasłem „Postaw na rodzinę! ”
W spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły wraz z rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni. Konkursy, zabawy, montaż słowno – muzyczny, a także samodzielnie przygotowane przez uczniów upominki miały na celu szerzenie wśród dzieci szeroko pojętej wiedzy antyuzależnieniowej. Idea szkoły organizacji tego spotkania miała na celu ukazanie rodzicom jak ważne jest spędzanie czasu z dziećmi, pokazywanie im właściwych wzorców zachowań, bycie przykładem do naśladowania. Cała społeczność szkolna, a więc nauczyciele, uczniowie i ich rodzice poprzez takie spotkanie integrowali się interpersonalnie, uwrażliwiali się na konieczność niesienia pomocy, wyrabiali prawidłową postawę i zachowania społeczne, rozwijali poczucie współodpowiedzialności, edukowali się w zakresiezjawiska agresji i przemocy. Cała impreza oraz konkursy i zabawy miały charakter pro rodzinny, prozdrowotny i antyuzależnieniowy.